Egy játékot lehet szeretni vagy nem szeretni. Közömbösek nem tudunk maradni, mert vagy a látványvilága vagy a témája vagy bármilyen más pontja valamilyen érzelmet kelt bennünk. A következő játék, amit górcső alá veszek az a Minecraft. Be kell vallanom eleinte eléggé ellenszenves voltam a játékkal annak grafikája miatt, de később más dolgokkal meggyőzött. Szerencsére volt társaság is és így volt kivel kipróbálni.

A Minecraft jóval összetettebb, mint azt elsőre hittem és próbáltam. A grafikai egyszerűség ellenére maga a világ hatalmas és a lehetőségek tárháza kifogyhatatlan. A játéknak igazából 3 különböző módon játszhatunk, attól függően, hogy mit szeretnénk. Van egy kreatív játékmód, amikor mindenből végtelen mennyiség áll a rendelkezésünkre és mindent úgy tudunk formálni, ahogy szeretnénk. Valamint van egy túlélő játékmód, amiben a nehézségi szinteket tudjuk változtatni. Ebben a játékmódban lehet akár PvP-t is játszani. Vegyük szépen sorra a dolgokat.

A kreatív módban gyönyörű épületeket és redstone-rendszereket tudunk építeni. Itt akár biztonsági zárakat is készíthetünk a házunkhoz, automata aratórendszert építhetünk ki és még sorolhatnám. Ezekről a rendszerekről nagyon sokat lehet tanulni és ellesni Sirius-tól, aki rengeteg videót csinált a témában. Sokak kérdésére és problémájára adott megoldást. Igaz mindent fel lehet építeni ugyan úgy a hagyományos túlélő módban is, sokszor az alapanyagot nehezebb összeszedni hozzá és például egy ilyen épület megépítése jóval tovább tart.

minecraft_house.png

Persze van, aki ha házról van szó, kicsit félre érti a dolgot... :)

minecraft_md_house.jpg

A viccet félre téve az egyszerűbb megoldásokon túl, komoly kapcsolásokat is össze lehet hozni.

A hagyományos játékmódban világtól függően kezdő ládával vagy anélkül indulhatunk. Időigényesebben, de mindent el tudunk érni, amit szeretnénk. Ami talán a legfontosabb itt, hogy milyen nehézségi szinten is játszunk. Ettől függ, hogy vannak-e a minket támadó különböző lények vagy hogy milyen nehéz őket megölni. Emiatt ha egyedül kezdjük a játékot, mindenképp ajánlatos vmi kezdetleges fedezékbe húzódni esténként. Azt hiszem, hogy minimálisan mindenki látott vagy hallott már annyit a játékról, hogy tudja, hogy miként lehet fejlődni és fejleszteni. Természetesen társaságban sokkal könnyebb, hiszen el lehet osztani a feladatokat.

A PvP-vel én egy iskolai lanon találkoztam először. Amiben itt eltérések lehetnek véleményem szerint, hogy varázslattal milyen speciális tulajdonságot tudunk a páncélunknak és a fegyverünknek adni valamint, hogy az életünk van-e lehetőségünk kellő módon pótolni. Itt azért jóval kevesebb lehetőség van, mint egy WoW-ban hasonló versenyben, de szórakoztató lehet.

Ha más nem azért, hogy kicsit elszórakozzon az ember a baráti társasággal, de mindenképp megéri játszani. Ha úgy érzed többet szeretnél tudni a játékról vagy pár dolgot kihagytam, ajánlom, hogy nézzétek meg Sirius csatornáján a videókat, illetve várom hozzászólásokban és mailen keresztül a esportrol[kukac]gmail.com mailcímre az ötleteiteket, javaslataitokat.

A bejegyzés trackback címe:

https://esportrol.blog.hu/api/trackback/id/tr856178649

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása