Abban szerintem egyet kell, hogy értsünk, hogy akinek bármilyen számítógépe lett, az valamit játszott rajta. Vagy az alap játékokkal, amivel a rendszer rendelkezett vagy pedig valamilyen adathordozón megszerzett olyat, ami neki tetszett.

Én a P1 időszakban kezdtem el játszani és azóta sokféle játék és játékmód megfordult a gépemen és összejövetelek alkalmával a különböző konzolokon is. Az olyan egyszerűbb játékok, mint a Street Rod 1 floppy-ra ráfért, de a Doom igencsak több fordulós volt még ez időben. Manapság már CD-meghajtókat nem használunk, mert mindenre van megfelelő USB, külső merevlemez vagy memóriakártya.

A 2000-res évek elején a meghatározó játékok online tekintetben olyanok voltak, mint az Unreal Tournament, a Quake, a MOHAA, a CS, a CoD, a Warcraft3 és még sorolhatnám. Az internet elterjedésével együtt egyre több játékban vált elérhetővé multiplayer játékmód, ami lehetővé tette az egymás ellen való játékot. Manapság ez szinte elengedhetetlen számunkra. Nincs olyan ember, akiben ne lenne egy kis versenyszellem és nem szeretne valakit legyőzni. Az már mindenkinek más, hogy miben lehet sikeres.

A magam részéről 16-17 éves, már P4-es géppel kerültem az internet világába. A baráti kör révén nem volt más választásom, a Call of Duty része lett idővel a mindennapjaimnak. A többiek közül ketten résztvevői voltak az első HUNCUP-nak, amit anno még CB-n (ClanBase-n) szerveztek. Itt a Curahee csapatával emlékeim szerint meg is nyerték a kiírt versenyt.
A baráti társaságból többen úgy döntöttünk, hogy csapatozni kezdünk és ekkor kezdődött el a mélyvíz. Az 1.4-es patch es a korábbi PAM időszakában szépen jöttek-mentek a cserék a csapatokban és bukkantak elő új csapatok és tűntek el régiek. Éjszakákba nyúlóan gyakorolgattuk a különböző spotnadeket és igyekeztünk ha máshogy nem is, taktikailag az ellenfelek fölé kerülni.

Akkor is, ahogy most is mindenkinek voltak példaképei, akik mozdulatait igyekeztünk ellesni vagy irigykedve néztük, hogy ők bizony már egy támogatott csapat. A legemlékezetesebb játékosok közé tartozott sokunknak kickR, aki látszólag nem nagyon ismerte, hogy hogyan kell zoomolni a távcsövessel. Ő és csapattársai nyerték az első olyan nagyobb LAN-t 2004-ben, aminek már akkor is elég jelentősnek nevezhető nyereményalapja volt. A csatolt videóban láthatjátok, a legszebb lövéseiket valamint néhány hangulatképet a LAN-ról is. A győzelem 10.000 Eurót jelentett nekik. A csapat e-star és WHO néven is játszott közel ugyanebben a felállásban. A gyűjteményemben lévő másik movie is feltöltésre került a videótáramban.

Magyar viszonylatban a legelső nemzetközi verseny, amin tudtommal jól szerepeltünk, a 2005-ös őszi CB online kupa volt, ahol a reVolution srácai megnyerték a kiírt versenyt. A CB-n általános kötelező demo-vétel miatt jöhetett létre ama kis movie, amit készített Ach!. Később ugyan, de más felállással az első magyar csapatok között volt, legalább is CoD tekintetében, akik önerőből eljutottak külföldi LAN-ra.

Remélem, hogy a kis nosztalgiázás első része tetszett nektek. Ahogy időm engedi és ahogy a témához kapcsolódó videókat össze tudom gyűjteni igyekszem a többi népszerű játékokból (CS, BF, WAR3, stb..) is egy-egy cikket összehozni. Játékos múltam révén a CoD volt az, amiből a legkönnyebben egy kis ízelítőt tudtam adni.
A többi játék egy kicsit több háttérmunkát igényel, de legjobb tudásom szerint igyekszem kielégíteni mindenkinek az igényeit.

Amennyiben rendelkezel bármilyen játékból movie-val, ami úgy érzed jól sikerült, írj üzenetet az esportrol[kukac]gmail.com címre vagy oszd meg ezen keresztül valamilyen online tárhelyen.

A bejegyzés trackback címe:

https://esportrol.blog.hu/api/trackback/id/tr556067561

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása