A nagy magyar LANtológia - bevezetés
Címkék: cod cs community lan counter strike multiplayer cod2 counter strike source call of duty cod4 esport battlefield bad company league of legends dota2 CSS Starcraft ELTE GPS SC global offensive LoL Starcraft 2 CoD Totalgaming BFBC2 CSGO BF ICL Infinity Csarnok LAN Gody Professional Series PGCC XterNET D-LAN BECUP ELTE LAN Baranya LAN TGES Alienware Gameshow Totalgaming Esport Summer
2014.07.27. 17:29
Az elmúlt időszakban elővettem egy régi tervem, hogy felkeresem azon szervezőket és játékosokat, akik úgy érzem, hogy az elmúlt évtized legnagyobb versenyeit hozták össze idehaza vagy rendszeres látogatói voltak egyiknek-másiknak nem egy alkalommal és összehasonlítási alapjuk van. A következő megrendezett vagy elmaradt versenyekről és rendezvényekről fogtok olvasni majd a cikksorozatban: GPS, PGCC, XterNET, D-LAN, BECUP, ELTE LAN, ICL, Baranya LAN, TGES, Alienware Gamshow.
Vannak köztük olyanok, amiken én személyesen nem tudtam megjelenni, mert akkor még nem tartoztam azon körökbe, akik komolyabb szinten játszottak vagy foglalkoztak a játékokkal. Részben emiatt kezdtem el felvenni a szervezőkkel a kapcsolatot és még a működő weboldalakról leszedni minden információt. Remélem, hogy sikerül minél több szervezőtől olyan visszajelzést kapnom, hogy segítik a munkám, hiszen nem egy olyan háttérinfót szeretnék kérni tőlük és megosztani veletek, amibe lehet sokan bele sem gondolnánk, hogy mi mindent kell elintézni és leszervezni, hogy egyáltalán legyen hol és hova leülnünk játszani. Ezek egy-egy verseny szervezésénél általában olyan költségek, amiket nem látunk játékosként és nem is nagyon akarunk velük foglalkozni, de nagyban befolyásolja a nevezési költségeinket.
Amiről a szervezők remélem tudnak nyilatkozni, azok a munkájuk során felmerült nehézségek és azok a tényezők, amelyeket előnyükre tudnak fordítani. Ezen túl előfordul, hogy vannak a különböző hátrányai egy-egy helyszínnek és versenynek (megközelítés, költségek, más rendezvények). Ami viszont legfontosabb lehet mindenhol, hogy milyen a szervezői társaság és kikből állt a kemény mag, aki azt irányítja. Amiről a játékosok tudnak és tudunk nyilatkozni az a hangulat, a légkör és a hozzáállás, amit szervezési oldalról tapasztaltunk.
A megkérdezettek nevét és nyilatkozataikat bizalmasan kezelem, véleményüktől függetlenül, mert ezt tartom korrektnek. Minden játékost és szervezőt megkérdezek minden olyan rendezvényről, amiken megfordultak vagy részt vettek a szervezésében, lebonyolításában. Biztos vagyok benne, hogy lesznek mind költség, mind hozzáállás szempontjából érdekességek, amik meglepetést okozhatnak.
Remélem a cikksorozat segít abban, hogy egy átfogóbb képet kapjon mindenki a hazai versenyekről, a beléjük fektetett anyagi és emberi erőforrásokról és a kapott végeredményről. Ami érdekes szempont lehet, hogy melyik rendezvény milyen közösségi erővel és hogyan bírt. Készüljetek, mert hamarosan jönnek a cikkek.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.